Skip to content

DJI IMU Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

DJI IMU Kalibrasyonu Nedir?

dji imu kalibrasyonu nasıl yapılır

DJI drone’larda IMU kalibrasyonu çok önemlidir. Düzgün kalibre edilmemiş bir imu drone’unuzu düşürmenize sebep olabilir. Bu yüzden düzenli olarak DJI IMU kalibrasyonu yapmak çok önemlidir. Özellikle Phantom gibi eski cihazlarda sert inişlerde, ufak veya büyük çarpmalarda, kazalarda, her 10 uçuştan sonra IMU kalibrasyonu yapılması tavsiye edilir. Nasıl kalibrasyon yapılır sorusuna gelmeden önce IMU nedir bunu öğrenmemiz gerekir.

IMU Nedir?

IMU drone’u havada düz ve sabit bir şekilde tutmaya yarar. İçerisindeki üç bileşen ile (İvmeölçer – Barometre – Jiroskop) sayesinde belirli hesaplamalar yapar ve drone’un hareketlerine etki eder.

DJI IMU Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki yönlendirmeleri uygulayarak sizde DJI IMU kalibrasyonu nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

1 – Drone’u ve Kumandayı Açın

IMU kalibrasyonuna başlamadan önce drone’un ve kumandanın bataryasını doldurmayı unutmayın. Drone ve bataryanın şarjı en az yüzde elli seviyesine geldikten sonra drone’u açın ve kumandaya bağlayın.

2 – Drone’un Kanatlarını Kapalı Tutun

DJI IMU kalibrasyonu nasıl yapılır

Drone’unuzu çalıştırdıktan sonra yukarıdaki görseldeki gibi çalışır vaziyetteyken kanatlarını kapatın. Bu adım en önemli adımdır. Eğer drone’un kanatlarını görseldeki gibi kapatmazsanız IMU düzgün bir şekilde kalibre olmaz ve drone havada stabil bir şekilde uçamaz.

3 – Drone’u Düz Bir Zemine Bırakın

IMU kalibrasyonu yaparken drone’unuzu düz bir zemine bırakmalısınız. Aksi taktirde yanlış kalibre olur ve drone’unuz kaza yapabilir.

4 – Drone’u Metallerden ve Manyetik Alanlardan Uzak Bir Yere Konumlandırın

Metaller ve manyetik alanlardan uzak bir alan seçerseniz riskleri ortadan kaldırmış olursunuz.

5 – DJI Go/FLY Uygulamasını Açın

Drone’u ve kumandayı eşleştirdikten sonra cihazınız hangi uygulama üzerinden kontrol ediliyorsa (DJI Go/Fly) uygulamayı açın ve cihazınıza bağlanın. Ardından aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Sol üstteki 3 noktaya tıklayın.
  2. Güvenlik sekmesine tıklayın.
  3. Kaydırıp IMU seçeneğine tıklayın.
  4. Kalibre et butonuna tıklayın.

6 – Ekrandaki Yönlendirmeleri Takip Edin

dji imu kalibrasyonu

Kalibre et butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi uygulama sizi yönledirip hangi hareketi yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Adımları takip edip kalibrasyon bitene kadar ekran başından ayrılmayınız.

İşte tüm süreç bu kadar, kalibrasyon tamamladı! artık drone’unuzun IMU’su kalibre edilmiş halde.

Sonuç Olarak

Eğer IMU kalibrayonu nasıl yapılır makalemizi okuyup, adımları uyguladıktan sonra hata mesajı alırsanız veya drone’un havada dengesiz durduğunu gözlemlerseniz işinde uzman bir teknik servise gitmelisiniz. Eğitimli personelleri, güçlü yedek parça stoğu ve gelişmiş atölyesiyle drone tamircisi ekibi size aradığınız profesyonel desteği sağlayabilir. Sizde IMU kalibrasyonu yaparken hata alıyorsanız bizi arayıp ekibimize ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz. Asağıdaki bağlantılardan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim

0212 242 33 11

DJI drone’larda kalibrasyonların yapılması oldukça önemlidir. Bir DJI teknik servisi ve drone tamircisi olarak müşterilerimize her zaman drone’larını belirli periyodik aralarla kalibre etmesini öneriyoruz. Sadece IMU değil tüm kalibrasyonları (gimbal, ileri ve aşağı görüş sensörü, kumpas vs.) her zaman doğru şekilde ve doğru zamanda yapmak drone’unuzun daha sağlıklı ve güvenli şekilde uçmasını sağlayacaktır. Sizde drone kalibrasyonu ile ilgili daha fazla bilgiye sitemizden veya diğer sitelerimizden (djiservisi.com & djiteknikdestek.com) ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir konu için bizlerden ücretsiz destek alabilirsiniz.

0212 242 33 11

Kaza Sonrası Teknik Servis Önerisi

Drone’unuz arızalandıysa veya kaza yaptıysa sizde drone tamircisine ulaşarak destek alabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizler için en profesyonel ve en hızlı drone tamir hizmetini sunuyor. Diğer teknik servislerin aksine drone tamircisi sizler için ücretsiz arıza tespit hizmeti sunuyor. Kaza veya çarpmadan sonra drone’unuzu drone tamircisi ekibine gönderirseniz uzman teknisyenlerimiz sizin için drone’u en ufak ayrıntısına kadar inceler ve değişecek parçaları tek tek tespit eder. Arıza tespit raporunda hangi parçanın neden değişmesi gerektiği siz değerli müşterilerimize anlatılır. Sizde bizim sunduğumuz ayrıcalıklı drone tamir ve DJI teknik servis hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşıp teknik serviskaydı oluşturabilirsiniz. Servis kaydı oluşturduktan sonra ister ofisimize gelerek ister kargo yoluyla drone’unuzu bize gönderebilirsiniz.

Sizde IMU kalibrasyonu nasıl yapılır makalemizi okuyup adımları uyguladıktan sonra hata aldıysanız bize ulaşın ve teknik servis kaydı oluşturun. Uzman teknisyenlerimiz arızanın sebebini bulup size ulaşıp fiyat konusunda bilgilendirecektir. Üstelik bilginiz dışında hiçbir maliyet çıkarılmaz bu sayede ekstra paralar ödemek zorunda kalmazsınız. Sizde bu ayrıcalıklarla dolu tekliflerimizden faydalanmak için bize ulaşın.

İletişim

This Post Has 0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Call Now Button